Strugarki czterostronne Weining do obróbki drewna.

Kilka kroków przed konkurencją

Chcesz być konkurencyjny na rynku? To oczywiste. Każda fabryka mebli czy też zakład stolarski dążą do tego aby dostarczać wyroby jak najlepszej jakości  i generować oczekiwany zysk. Strugarki czterostronne do drewna Weining ułatwią Ci osiąganie zawodowych priorytetów.

Choć w ciągu ostatnich lat ceny drewna poszły w górę nie powinieneś postępować w ten sam sposób; względem wytwarzanych przez Ciebie mebli lub innych wyrobów drewnianych. Co prawda jest to jakieś wyjście, ale nie jedyne, przy czym podwyższając ceny ryzykujesz utratą klientów.  Proponujemy inną, naszym zdaniem rozsądniejszą opcję: spróbuj zoptymalizować procesy produkcyjne w swoim zakładzie. Na pewno nie odbije się to negatywnie na sprzedaży, może być wręcz odwrotnie. Bo dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań technicznych nie tylko zaoszczędzisz  na materiale, czasie i opłatach eksploatacyjnych ale również masz dużą szansę podwyższyć standard swoich produktów.

Jedna maszyna do drewna, wiele funkcji

Strugarka czterostronna - układ wrzecion

Strugarka czterostronna – układ wrzecion

Mowa oczywiście o strugarce czterostronnej, bez której trudno sobie teraz wyobrazić dobrze prosperujący, nowoczesny zakład stolarski. Strugarka czterostronna należy do grupy obrabiarek wielooperacyjnych, co oznacza że umożliwia obrabianie kilku stron danego elementu w jednym cyklu roboczym. W efekcie czas obróbki jest znacznie krótszy. Maszyna ta jest w stanie swobodnie zastąpić kilka innych, mniej zaawansowanych, m.in. grubiarkę, wyrówniarkę oraz frezarkę dolnowrzecionową. Umożliwia Ci zatem struganie płaszczyzn jak również obróbkę profilową.

Profile drewniane po struganiu

Profile drewniane po struganiu

Inteligentne rozwiązania

Niemiecka firma Weining będąca światowym liderem w produkcji strugarek czterostronnych i profilarek do drewna oferuje zaawansowane technologicznie, inteligentne obrabiarki, stanowiące znakomite rozwiązanie tak samo na poziomie przemysłu jak i rzemiosła. Strugarki czterostronne możesz dowolnie skonfigurować w zależności od Twoich potrzeb. Te trwałe i wysoce niezawodne urządzenia pomogą Ci zoptymalizować produkcję pod każdym możliwym względem: m.in. za sprawą zastosowania praktycznego systemu mocowania narzędzi o nazwie PowerLock.  System PowerLock umożliwia nawet dwukrotne zwiększenie prędkości posuwu w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. Możesz pracować z prędkości obrotową wynoszącą aż  12000 obr/min. Narzędzia zaś osadzasz i zwalniasz z obrabiarki błyskawicznie – za pomocą przycisku. Skracasz więc proces obróbki, podnosisz wydajność i co ważne zachowujesz przy tym zadowalający efekt finalny; odpowiednią gładkość powierzchni oraz precyzyjnie wyprofilowany kształt.

Nowoczesne narzędzia do nowoczesnej strugarki

Pamiętaj jednak, że posiadając nowoczesną obrabiarkę do drewna obowiązuje Cię jedna prosta zasada. Musisz dobrać odpowiedniej klasy  narzędzia.  Firma SEMPER wraz z producentem METAL WORLD rekomenduje spiralne głowice strugarskie z mocowaniem PowerLock czyli HSK85. Są one idealnym rozwiązaniem do tak zaawansowanych maszyn stolarskich jak strugarki czterostronne Weining. Specyficzna, spiralna konstrukcja głowicy strugarskiej

Głowica spiralna PowerLock

Głowica spiralna PowerLock

METAL WORLD z pochyleniem  osiowym płytek HM gwarantuje dokładne struganie każdego rodzaju materiału. Za pomocą tego narzędzia możesz obrabiać drewno lite, klejone, miękkie bądź twarde. Na uniwersalnym zastosowaniu lista zalet się nie kończy. Narzędzia te są mniej hałaśliwe niżeli większość podobnych – pracują ciszej nawet o 60%. Doskonale rozdrabniają i odprowadzają wióry, a ich długa żywotność przynosi oszczędność  w perspektywie dłuższej eksploatacji. Dzięki nim, podobnie jak dzięki wyposażeniu zakładu w strugarkę czterostronną Twoje praca staje się tańsza i bardziej wydajna.

Zobacz również:„Spiralne frezy wieloostrzowe do strugarek”

O struganiu drewna pisaliśmy tutaj:„Struganie drewna”