Spiralne frezy nasadzane do strugarek czterostronnych

Spiralne frezy nasadzane do strugarek czterostronnych i frezarek do drewna

Frez wieloostrzowy czy głowica strugarska?

Choć spiralne frezy nasadzane wieloostrzowe można zastąpić głowicą strugarską jesteśmy zdania, iż stanowią one dobrą alternatywę dla głowic. Posiadają one zalety, które wyraźnie wskazują na ich przewagę nad innymi rozwiązaniami stosowanymi w strugarkach czterostronnych oraz we frezarkach dolnowrzecionowych do obróbki drewna.

Z powodu specyficznej konstrukcji a tym samym charakterystycznego wyglądu frezy nasadzane wieloostrzowe bywają potocznie nazywane „jeżami”. Ich budowa oczywiście nie została opracowana w taki sposób dla humorystycznego nazewnictwa, a rozsądnie przemyślana pod kątem funkcjonalności, o czym dowiecie się już za chwilę.

Jakie zastosowanie mają  spiralne frezy nasadzane?

Spiralne frezy nasadzane

Frez spiralny wieloostrzowy

Frezy te idealnie sprawdzają się zarówno przy frezowaniu miękkiego drewna litego jak i twardego, a także drewna klejonego.  Doskonale radzą sobie z rozdrabnianiem wiórów (tym samym też z ich odprowadzaniem) i są dostosowane do zbierania małej oraz dużej ilości naddatku (skrawanej warstwy drewna). Co stanowi ważny aspekt przy frezowaniu krzywoliniowym podczas produkcji krzeseł bądź innych elementów meblowych. Spiralne frezy wieloostrzowe  stanowią wyposażenie strugarek czterostronnych, frezarek dolnowrzecionowych, kopiarko-frezarek i  linii produkcyjnych w zakładach meblowych.  Spiralne frezy nasadzane polecamy zatem i fabrykom i mniejszym zakładym stolarskim, w których używa się wyżej wspomnianych maszyn. Występują one w konstrukcji do posuwu mechanicznego a także z ogranicznikiem posuwu z myślą o obróbce gdzie zastosowano posuw ręczny.

Wydajność i oszczędność w Twoim zakładzie.

Dzięki  spiralnej konstrukcji, doskonale przemyślanym parametrom oraz zastosowaniu w narzędziu wielu ostrzy spiralne frezy nasadzane producenta METAL WORLD posiadają liczne zalety. Pozytywny wpływ na jakość  oraz wydajność Twojej pracy a także oszczędność  w zakładzie zauważysz już po niedługim okresie użytkowania.

Praca frezów wieloostrzowych.

Ponieważ ostrza ułożone po spirali wchodząc w drewno napotykają mniejszy opór niż cały nóż strugarski. Narzędzie jest stosunkowo lekkie dzięki czemu maleją wydatki związane ze zużyciem energii elektrycznej.

Spiralne frezy nasadzane

Spiralne frezy do drewna

Z kolei większa prędkość posuwu w stosunku do tradycyjnych głowic strugarskich znacznie (bo nawet dwukrotnie) podwyższa wyniki produkcyjne. Wspomniane cechy narzędzia skutecznie ograniczają także nakłady na konserwację maszyn stolarskich, unikasz przestoju urządzeń, natomiast same głowice wieloostrzowe cechuje wytrzymałość i długa żywotność. Stosując frezy spiralne wieloostrzowe zniwelujesz też hałas, bo pracują one znacznie ciszej niż głowice. Jest to ważne dla ochrony słuchu.

Reasumując zyskujesz:

– lepsze rozdrobnienie wiórów i lepsze ich odprowadzanie do wyciągu

-mniejsze opory skrawania co przekłada się na oszczędność energii elektrycznej do 50%

– zwiększenie prędkości posuwu i tym samym wydajności aż o 250%

ograniczenie wydatków związanych z konserwacją maszyn

obniżenie hałasu podczas pracy o średnio 60%

-skuteczne i trwałe narzędzia o mniejszej wadze niż tradycyjne głowice

wszechstronność zastosowania: drewno twarde, miękkie oraz klejone

Jak dobrać narzędzie i jak o nie dbać?

spiralne frezy nasadzane

Spiralne frezy nasadzane

W naszej ofercie znajdziecie narzędzia o standardowych średnicach od 120 mm do 140 mm z ilością zębów ba obwodzie od z=8 do z=12. Frezy spiralne wieloostrzowe o innych parametrach wykonujemy natomiast na zamówienie klienta dopasowując do obrabiarki i procesu produkcyjnego.

Zobacz też wpis: „Głowice do strugarki z mocowaniem PowerLock”