Projektor do kontroli narzędzi mConti PERFORMANCE

Współczesne obrabiarki do drewna oraz linie produkcyjne wymagają precyzyjnych narzędzi. Narzędzia do maszyn CNC wymagają bardzo dokładnej weryfikacji przed zainstalowaniem w obrabiarce. Każda ostrzalnia czy też własna narzędziownia musi być zatem wyposażona w profesjonalny projektor do kontroli narzędzi.

 

Projektor do kontroli narzędzi

Projektor do kontroli narzędzi

Precyzyjna kontrola narzędzi

Jakość narzędzi do drewna ma dziś tak samo istotne znaczenie jak jakość wyrobów stolarskich. Ponadto w bardzo dużym stopniu wpływa na efekty obróbki, ponieważ aktualnie rola człowieka w procesie wytwórstwa mebli jest coraz mniejsza.  Stolarnie wyposażone są w zaawansowane technicznie obrabiarki, w których montuje się wysokiej klasy głowice, wiertła czy frezy. Narzędzia te z kolei wymagając co pewien czas ostrzenia. Aby mieć pewność, iż po wykonaniu tej czynności spełniają pożądane parametry należy wykonać dokładny pomiar narzędzia. Bez specjalistycznych urządzeń pomiarowych praktycznie nie da się tego zrobić dobrze, odpowiednio precyzyjnie i należycie szybko. Dlatego podobnie jak produkcja mebli sprawdzanie narzędzi jest zautomatyzowane.  Do weryfikacji parametrów nowoczesnych frezów i głowic stolarskich służy specjalny projektor do kontroli narzędzi. Urządzenie to powinno znajdować się w wyposażeniu  każdej ostrzalni i narzędziowni.

 

Zalety projektora mConti PERFORMANCE

Porównując  intuicyjność obsługi oraz funkcjonalność takich urządzeń postanowiliśmy przedstawić Wam projektor do kontroli narzędzi mConti PERFORMANCE.

Jest to najbogatszy model mConti. Skonstruowany przez doświadczonego i cenionego producenta posiada szereg praktycznych walorów. Znajduje zastosowanie wszędzie tam gdzie weryfikacja narzędzi jest niezbędna, a więc w sektorze drzewnym, metalowym, szklarskim oraz kamieniarskim. Kontrola profilu, promieni oraz sprawdzenie wymiarów narzędzi za pomocą projektora  przebiegają w bardzo prosty sposób dzięki nowatorskim rozwiązaniom elektronicznym oraz technicznym.

Projektor do kontroli narzędzi

Projektor do kontroli narzędzi możliwości

Warunki pracy projektora

Wysokiej jakości komponenty z jakich mConti buduje przyrządy kontrolne zapewniają możliwość pracy niemal w każdych warunkach. Pył w  pomieszczeniu czy też temperatura nie wpływają na prawidłowość pomiarów. Wszystkie wrażliwe części urządzenia, takie jak np. elementy optyczne czy prowadnice liniowe chronione są przez specjalne osłony przeciwpyłowe. Prowadnice liniowe X i Z zostały dodatkowo utwardzone.

Możliwości wymiany i zarządzania danymi

Producent wyposażył projektor m.in. w komputer z kolorowym monitorem, najnowszymi wersjami  systemu Windows oraz przyjaznym dla użytkownika oprogramowaniem Conti Vision System.  Dzięki temu zyskujesz szerokie spektrum możliwości:

  • przechowywanie danych,
  • tworzenie list narzędzi,
  • tworzenie grup roboczych a nawet przesyłanie informacji w ramach sieci firmowej.

W praktyce wygląda to tak, że projektor po prostu możesz połączyć z szeregiem innych urządzeń, takich jak  np. maszyny CNC , pozostałe komputery w przedsiębiorstwie, drukarki laserowe i drukarki etykiet.

Projektor do kontroli narzędzi

Projektor do kontroli narzędzi PERFORMANCE

Zaawansowana technologia w standarcie

W odniesieniu do dokładności pomiarów wymienić zaś należy wyposażeniee projektora mConti w kamerę HD z soczewkami telecentrycznymi. Wysoka rozdzielczość C-MOS pozwala uzyskać nawet 40 krotne powiększenie. Przy czym kamerę możesz mikrometrycznie ustawić na weryfikowanym narzędziu. Na jakość pomiarów pozytywnie wpływa również oświetlenie LED pierścień emitujący chłodne światło z opcją regulacji jego natężenia. W standardzie wyposażenia projektorów Performance znajduje się także mechaniczny, wygodny w obsłudze system blokowania narzędzi Interlock. Umożliwia on z maksymalną powtarzalnością wykonać pomiar narzędzia o znacznej wysokości.

Podsumowanie

Jak widzimy znany włoski producent tworząc kolejną  serię projektorów ponownie wykazał się dbałością o każdy detal oraz zrozumieniem potrzeb współczesnych klientów. Dostarczając urządzenie wysoce zaawansowane technicznie i zarazem proste w obsłudze niewątpliwie znów umocnił swą pozycję na rynku, co najważniejsze dążąc do tego z myślą o zadowoleniu odbiorców.

Ulotka: Projektor Performance

O projektorze Leader-Plus pisaliśmy w artykule: „Projektor do kontroli narzędzi Leader Plus”