Produkcja mebli kuchennych cz. 2

Produkcja mebli kuchennych

Produkcja korpusów szafek kuchennych

Meble kuchenne

Meble kuchenne

Po wyciągnięciu formatek przechodzimy do wykonywania otworów pod  łączniki i okucia meblowe. W każdym mniejszym czy większym zakładzie stolarskim do wykonania tej operacji wykorzystuję się wiertarkę wielowrzecionową z modułem o rozstawie wrzecionek co 32 mm. Rodzaj mocowania wierteł uzależniony jest od producenta maszyny. Mogą być one mocowane za pomocą szybkozłączek; wówczas  wymiana wierteł jest szybka i łatwa dla operatora albo wkładane we wrzecionko i przykręcane imbusami (kluczami trzpieniowymi) bądź też wkręcane do wrzecionek wiertarki na gwint M10 lub M8.

Aktualnie w niektórych zakładach stolarskich operację wiercenia otworów przejmują również obrabiarki CNC do obróbki drewna wyposażone w głowice wiertarskie lub wiertła.  W zależności od marki maszyny mocowane są one w uchwycie frezarskim HSK63F bądź ISO.

Obrabiarka CNC

Obrabiarka CNC

Nawierty są oczywiście wykonywane nie tylko w formatkach meblowych ale także w drzwiczkach do mebli kuchennych, gdzie niezbędne są otwory pod zawiasy puszkowe takich firm jak m.in. Blum, Hettich, FGV, Hafele czy Salice.

 

 

Fronty czyli drzwiczki do mebli kuchennych

Końcowy efekt wizualny umeblowania każdej kuchni to zasługa frontów meblowych. M.in. dlatego ich wykonanie wymaga szczególnej staranności. W zależności od zamówienia klienta jak i możliwości (czyli wyposażenia) danej stolarni  mogą być one wytwarzane w Twoim zakładzie lub u producenta frontów meblowych, który specjalizuje się  jedynie w ich produkcji.

O rodzaju frontów meblowych decydują natomiast takie czynniki jak : przeznaczenie mebli, gust klienta, jego możliwości czy założenia finansowe. Drzwiczki mogą być wykonane w następujących wersjach:

– fronty foliowane

-fronty lakierowane

-fronty akrylowe

-fronty fornirowane

-fronty ramkowe aluminiowe z wypełnieniem

-fronty drewniane

Montaż mebli kuchennych

Gdy mamy już gotowe szafki kuchenne z frontami oraz docięty blat laminowany, drewniany  lub granitowy możemy dostarczyć elementy do klienta i na miejscu wykonać montaż pojedynczych szafek pod zabudowę kuchni. Nieodzowny element montażu mebli kuchennych  stanowi instalacja urządzeń używanych na co dzień w  kuchni, takich jak zmywarka, lodówka, płyta grzejna, piekarnik,  mikrofalówka, okap, zlew wraz z armaturą oraz oświetlenie pod szafkami i w szafkach. W etapie końcowym montujemy cokoły, uszczelki oraz listwy ozdobne.

czytaj poprzedni wpis..
Przez |4 Wrzesień, 2018|Meble|