PIŁA DIAMENTOWA SILENTIUM

Nowość na targach LIGNA 2019

Jeden z najnowszych produktów firmy METAL WORLD – uniwersalna piła diamentowa SILENTIUM. Jest doskonałą alternatywą dla tarczowych pił HM.  Poza wszechstronnym  zastosowaniem narzędzie posiada szereg walorów cenionych w każdym zakładzie meblowym i fabrykach mebli.

Piła diamentowa SILENTIUM

Piła diamentowa SILENTIUM

Piły należą niewątpliwie do podstawowych narzędzi bez których nie mogłyby istnieć przemysł meblowy , tartaczny czy choćby nawet kameralna stolarnia. Bez względu na profil i zakres produkcji  piła jest dla przetwórstwa drzewnego niezbędna – niezależnie od tego czy posiadamy na wyposażeniu linię produkcyjną, maszynę CNC czy też pilarkę.

Producenci narzędzi do drewna oferują piły o różnych parametrach, niektórzy (w tym my) także wykonanie nietypowych pił na zamówienie.  Niezmiennie jednak uniwersalne zastosowanie piły stanowi istotny wyznacznik atrakcyjności narzędzia.

Uniwersalna piła diamentowa SILENTIUM

Gdzie zastosujesz tarczową piłę diamentową?

Uniwersalna piła diamentowa SILENTIUM pasuje bowiem do wielu typów maszyn: pilarek stolarskich i pilarek pionowych, formatyzerek, centrów obróbczych CNC.

Nadaje się ponadto do cięcia różnorodnych materiałów, takich jak drewno miękkie i twarde, płyta wiórowa laminowana i surowa, MDF, OSB, sklejka, CORIAN, HPL, płyty z tworzyw sztucznych i mineralnych.

Wszystkie powyższe warunki spełnia najnowszy produkt firmy METAL WORLD – piła diamentowa SILENTIUM.  Poza wszechstronnym zastosowaniem jest narzędziem posiadającym wiele innych zalet.

Zalety tarczowej piły diamentowej:

Stabilny korpus piły diamentowej SILENTIUM gwarantuję wysoką jakość cięcia. Ponadto  w porównaniu do wyciszanych pił HM ta pracuje  bardzo cicho – redukcja hałasu o ponad 20% .

Jest energooszczędna przy czym podczas piłowania gromadzi się mało wiórów, a więc należy do narzędzi ekonomicznych i sprzyjających komfortowi pracy. Wyróżnia się także długą żywotnością i nadaje do kilkukrotnego ostrzenia a taką usługę wykonamy w naszym centrum ostrzenia narzędzi diamentowych.

Czekamy na Ciebie na stoisku firmy METAL WORLD:

Targi LiGNA 2019

Targi LiGNA 2019