Ostrzenie narzędzi do drewna

Ostrzenie narzędzi do drewna jest usługą, której potrzebuje każda fabryka mebli  oraz każdy  zakład stolarski.

Nawet najwyższej klasy narzędzia do drewna pełnię swych zalet ukazują jedynie wtedy gdy są regularnie i fachowo serwisowane.

Dlaczego narzędzia trzeba ostrzyć?

Niezależnie od tego czy posiadasz narzędzia do drewna z niższej półki, czy też te wyróżniające najlepszą jakością, nadejdzie moment, w którym zaczną one tracić swe właściwości.  Jakość obróbki przestaje być zadowalająca a sam proces wytwórczy  trudniejszy i mniej ekonomiczny.

Wówczas pojawia się właśnie konieczność serwisowania. Fachowe ostrzenie narzędzi do drewna przywraca im pożądane parametry a także wydłuża ich żywotność. Twoje frezy do drewna, piły tarczowe, wiertła czy też noże do głowic strugarskich będą pracowały tak jak nowe. O ile serwis zostanie wykonany prawidłowo.

Ostrzenie narzędzi diamentowych

Ostrzenie narzędzi diamentowych

Gdzie i w jaki sposób ostrzyć stolarskie?

Ostrzenie narzędzi do drewna najlepiej powierzyć fachowcom. Ostrzalnia narzędzi do drewna posiada bowiem na wyposażeniu profesjonalne maszyny sterowane numerycznie.  Dzięki zastosowaniu nowoczesnych, zautomatyzowanych urządzeń możliwe jest dokładne serwisowanie wszelkiego rodzaju narzędzi, nawet tych o skomplikowanym kształcie i geometrii ostrzy.

Gwarancję uzyskania pożądanego efektu stanową także kwalifikacje pracowników ostrzalni, ich wiedza oraz doświadczenie. Dlatego oddając narzędzia do drewna w ręce serwisanta powinieneś zwrócić uwagę nie tylko na wyekwipowanie ostrzalni.

Jak ostrzą fachowcy?

Przygotowanie narzędzi do ostrzenia

Kompetentne firmy serwisujące narzędzia do drewna działają etapowo.

W pierwszej kolejności narzędzia czyszczą i weryfikują urządzeniem optyczno-pomiarowym czyli projektorem do kontroli narzędzi. O projektorach do narzędzi pisaliśmy w artykule: „Projektor do kontroli narzędzi”. Pomiary narzędzi wykonują również przed ostrzeniem, sporządzając w tym momencie też dokumentację techniczną.

Projektor do kontroli narzędzi Leader Plus

Projektor do kontroli narzędzi Leader Plus

Ostrzenie narzędzi do drewna

Następnie odbywa się elektroerozyjne ostrzenie narzędzi do drewna na maszynach CNC firmy VOLLMER według systemu CAD/CAM. W czasie procesu ostrzenia narzędzia do drewna są chłodzone emulsją, ponieważ przedłuża to ich żywotność i nie powoduje przegrzania krawędzi ostrza.

Wyważanie narzędzi do drewna

Wyważanie narzędzi do drewna

Po ostrzeniu ponownie operatorzy wykonują kontrolę narzędzi.  Na końcu zaś wyważają narzędzia dynamiczne w celu wyeliminowania wibracji, bicia narzędzia podczas pracy na obrabiarce do drewna.

Co oprócz ostrzenia?

Ponadto wiele ostrzalni oferuje usługę odbioru i dostarczania narzędzi.  W ten sposób działamy również my.  Przy każdej wizycie chętnie doradzamy swym klientom i odpowiadamy na wszelkie zapytania. Bazując na wieloletnim  doświadczeniu w serwisowaniu i sprzedaży narzędzi do drewna  zawsze znajdujemy optymalne rozwiązania.

Zakres naszych usług ostrzenia narzędzi do drewna:

Ostrzymy zarówno narzędzia HM, HSS jak i narzędzia diamentowe, poddając je wszystkim wyżej wspomnianym etapom. Dysponując  nowoczesnym zapleczem technicznym świadczymy usługi najwyższej jakości.

Serwis firmy SEMPER A70 obejmuje:

  • ostrzenie narzędzi HM, VHM
  • ostrzenie narzędzi diamentowych

Ostrzymy:

  • piły i podcinaki
  • wiertła przelotowe, nieprzelotowe oraz wiertła puszkowe
  • frezy trzpieniowe i nasadzane
  • noże do strugarek i głowic strugarskich
  • narzędzia diamentowe proste i profilowe
  • zestawy narzędzi do parkietu

Sprawdź nas i skorzystaj z naszych usług