Wraz z METAL WORLD i SISTEMI KLEIN zapraszamy na tegoroczne targi w Hanowerze

 

Do największych na świecie targów maszyn i narzędzi dla branży drzewnej pozostało zaledwie kilka dni. W ramach tegorocznej edycji LIGNA w Hanowerze wystawcy z ponad 50 krajów zaprezentują szereg nowoczesnych rozwiązań i koncepcji dedykowanych przemysłowi meblowemu oraz pozostałym gałęziom przetwórstwa drewna.

Kiedy i gdzie będą targi drzewne?

W dniach 27-31 maja 2019 roku swoją obecność na hanowerskich targach zadeklarowało ponad 1500 firm z całego świata.  Nie zabraknie oczywiście stoiska firmy METAL WORLD i firmy SISTEMI KLEIN.

Na nowo zaplanowanej powierzchni wystawienniczej, liczącej aż 130 tys. m2 odwiedzający będą mogli zapoznać się m.in. z zaawansowanymi technicznie aplikacjami do zarządzania produkcją, nowej generacji, urządzeniami pomiarowymi, zautomatyzowanymi maszynami do obróbki drewna oraz współpracującymi z nimi narzędziami.

Co zobaczymy?

Goście obejrzą również pokazy na żywo w zaaranżowanych na potrzeby wydarzenia fabrykach mebli, znajdujących się w halach targowych. Edycja 2019 ma także charakter naukowy, jako że przedstawione zostaną najświeższe projekty badawczo-rozwojowe.

Organizatorzy imprezy przewidują, iż wiodącym trendem będą systemy cyfryzacji i automatyzacji, w tym w zakresie technologii Smart Surface dotyczącej wykańczania oraz uszlachetniania powierzchni.

METAL WORLD – narzędzia do drewna

Nowości firmy METAL WORLD będzie można zobaczyć w hali nr 15 na stoisku C06. Wśród narzędzi prezentowanych przez popularnego włoskiego producenta znajdą się m.in. diamentowe głowice z korpusem aluminiowym:

Głowice diamentowe do okleiniarki

Głowice diamentowe do okleiniarki

VICTORIA D i VICTORIA X przeznaczone do okleiniarek – lekkie i energooszczędne. Przedstawiona zostanie również uniwersalna piła diamentowa SILENTIUM oraz wykonana z ultralekkiego stopu turbina do odprowadzania wiórów MTS40.

 

SISTEMI KLEIN – narzędzia i urządzenia pomiarowe

Z marką SISTEMI KLIEIN spotkamy się natomiast w hali nr 12 na stoisku E75. Jako ceniony dostawca znakomitych urządzeń pomiarowych mCONTI swój udział w targach zapowiada przede wszystkim pod kątem prezentacji najnowszego projektora do kontroli narzędzi PRIME 34. Parametry projektorów opisaliśmy we wpisie:  „Projektor do kontroli narzędzi – parametry”

Firma zaprezentuje też innowacyjny system TRIMATIC 22.4 do wierceń pod złącza LAMELLO oraz frezy VHM z powłoką DLC.

Projektor do narzędzi mConti

Projektor do narzędzi mConti

Niewątpliwie tegoroczna odsłona pokazu udoskonaleń dla przemysłu drzewnego uświadomi nam jak dynamiczny stał się rozwój branży i jak wiele korzyści płynie z pojawiających się modernizacji.

Dla wystawców będzie zaś jedyną w swoim rodzaju okazją aby na tak szeroką skalę zademonstrować opatentowane przez nich rozwiązania.