Jakie centrum obróbcze dla stolarza?

 

Rodzaje CNC do obróbki drewna

Wielozadaniowe centra obróbcze do drewna nie są już wyłącznie wyposażeniem dużych fabryk meblowych. Dlatego podpowiemy wam jakie CNC do drewna kupić aby zakład stolarski mógł działać na równie wysokich obrotach jak firmy prosperujące na skalę przemysłu. Osiągając najwyższą jakość wyrobów z drewna lub płyty meblowej przy optymalnych warunkach produkcji.

Obrabiarka CNC Biesse Rover B

Obrabiarka CNC Biesse Rover B

Obróbka drewna coraz bardziej nowoczesna i coraz łatwiejsza

Współczesne maszyny numeryczne umożliwiają bardzo wydajną produkcję, znacznie usprawniając każdy jej etap i obniżając koszty. Bywa  jednakże stolarze z dystansem podchodzą do ich zakupu. M.in. ze względu na cenę oraz obawę, iż centrum obróbcze zajmie zbyt wiele miejsca w kameralnej pracowni. Tymczasem zyski z takiej inwestycji są niewspółmierne do wydatku, można to dostrzec już po tygodniu użytkowania.  Natomiast druga wątpliwość jest jedynie mitem, ponieważ centrum CNC zastępuje nam kilka mniej zaawansowanych maszyn, a więc zyskujemy wolną powierzchnię roboczą.

CNC firmy HOMAG

Grupa HOMAG to znany i ceniony na całym świecie dostawca rozwiązań technologicznych dla stolarzy oraz firm  z sektora przemysłu drzewnego.  Oferta firmy obejmuje zarówno kompletne linie produkcyjne dla fabryk meblowych jak i pojedyncze maszyny dla zakładów rzemieślniczych. Są to wysokiej klasy, praktyczne urządzenia, które tak samo usprawniają wysoko uprzemysłowioną produkcję mebli jak i indywidualną. Najbardziej uniwersalne spośród nich są centra obróbcze CNC. Umożliwiają one obróbkę drewna lub płyty bez konieczności przekładania elementów do kilku różnych maszyn.

Co wykonasz na centrach obróbczych?

Na centrach CNC HOMAG wykonasz: rozkrój, frezowanie na nawet  obróbkę 3D wraz z pomiarami. Natomiast dzięki  indywidualnemu wyposażeniu w różne narzędzia do drewna, maszyny gwarantują wydajność pracy oraz precyzyjne wykonanie każdego zlecenia. Niezależnie od profilu produkcji (meble, drzwi, schody, opakowania itd.) Wśród kilkunastu modeli CNC HOMAG mamy do wyboru m.in. nowoczesne centrum CNC do nestingu o którym przeczytasz w publikacji: „Jaka maszyna do nestingu” Ponadto urządzenia przystosowane do wytwórstwa okien z funkcją oklejania obrzeży  oraz bardzo wydajne, pionowe centrum obróbcze do nawiercania i osadzania kołków.

CNC IMA magazynek narzędzi

CNC IMA magazynek narzędzi

Inne ciekawe możliwości

Szczególną uwagę zwróciliśmy na system programowania CNC HOMAG. Oprogramowanie WoodWOP stanowi połączenie projektowania CAD z systemem CAM. Przedmiot obróbki, wszelkie operacje jak również elementy mocujące prezentowane są trójwymiarowo. Program wyróżnia się intuicyjną obsługą oraz dużą powierzchnią graficzną. Dzięki temu po wprowadzeniu parametrów obróbki bardzo sprawnie zaprogramujesz operacje wiercenia, cięcia i frezowania. W polu grafiki od razu możesz zweryfikować plan. Podczas tworzenia projektu stale masz nad wszystkim kontrolę. Co więcej, możesz nawet przeprowadzić symulację pracy w różnych wariantach z wyliczeniem czasu. Naszym zdaniem jest to wysoce praktyczne rozwiązanie, które skutecznie eliminuje ewentualne błędy.

Dlaczego warto wyposażyć zakład meblowy w CNC HOMAG?

Nowoczesna maszyna to duży wydatek- często właśnie takie stwierdzenie pada gdy nasi klienci rozpatrują zakup centrum CNC od renomowanego dostawcy. Jest to mocno jednostronny tok myślenia, ponieważ w dłuższej perspektywie zakład meblowy oszczędza. Podnosi też jakość swoich wyrobów i optymalizuje procesy produkcyjne. Wiele zalet da się dostrzec już nawet na samym początku. Przede wszystkim skrócenie czasu obróbki.  Kolejna sprawa- zwolnienie miejsca roboczego w pracowni. Jedna wielooperacyjna maszyna zajmuje go znacznie mniej niż kilka innych, które jest ona w stanie zastąpić. Skoro obróbka przebiega sprawniej, to tym samym  na określoną ilość pracy zużywasz mniej energii elektrycznej. Trudno byłoby temu zaprzeczyć. Klient szybciej też odbierze swoje zamówienie, a Ty możesz zająć się kolejnym. Mniej wydasz też na narzędzia do drewna stanowiące wyposażenie CNC niżeli wydawałeś kiedyś na szereg  innych, instalowanych w poszczególnych urządzeniach.

Obrabiarka CNC magazynek narzędzi

Obrabiarka CNC magazynek narzędzi

Podsumowując powyższe informacje

Pamiętaj, że świat idzie do przodu, wymagania klientów rosną, a Ty powinieneś im sprostać. Jeśli chcesz utrzymać poziom na rynku nie możesz bać się nowości. Choćby dlatego, że spojrzenie na wyroby z drewna też jest nowe.