Narzędzia do obróbki drewna

Narzędzia do obróbki drewna stanowią podstawowe wyposażenie fabryk mebli oraz zakładów stolarskich.

Są stosowane do obróbki drewna i materiałów drewnopochodnych.  Dobieramy je w zależności od wielkości produkcji: w niewielkim warsztacie obróbkę skrawaniem wykonacie przy użyciu kilku prostych frezów, działając na skalę przemysłową polecamy złożone narzędzia w postaci indywidualnie zaprojektowanych zestawów.

Znajdziesz tutaj frezy nasadzane proste i profilowe do frezarek dolnowrzecionowych oraz linii produkcyjnych, piły i podcinaki do pilarek stolarskich i panelowych. Głowice strugarskie z korpusem stalowym lub aluminiowym w wersji standardowej oraz z mocowaniem hydro do strugarek czterostronnych. Frezy i głowice do czopiarek obwiedniowych, niezbędne do prac gdzie należy wykonać gniazda i czopy do połączeń- np. produkcji mebli szkieletowych oraz krzeseł.

Piły tarczowe, podcinaki, rozdrabniacze
Frezy diamentowe
Frezy i głowice nasadzane
Frezy trzpieniowe
Wiertła do drewna i płyty wiórowej
Widiowe piły i podcinaki do drewna i płyty wiórowej

Piły tarczowe, podcinaki, rozdrabniacze

Ten dział prezentuje narzędzia do cięcia prostego i kątowego, formatyzowania, nacinania, nutowania, rozcinania drewna i materiałów drewnopochodnych. Piły tarczowe z podcinakami mają zastosowanie wszędzie tam gdzie tniemy płytę wiórową laminowaną czy też fornirowaną; natomiast produkcja fryzów w tartakach wymaga użycia odpowiednich pił tarczowych do wielopił.

Katalog PDF
Frezy diamentowe do drewna

Frezy diamentowe

W tym dziale znajdują się narzędzia do obróbki twardych materiałów drewnopochodnych takich jak: płyty laminowana, płyta wiórowa surowa, MDF, HDF czy też HPL. Narzędzia diamentowe charakteryzują się wielokrotnie dłuższą żywotnością (80-100 razy) w porównaniu z narzędziami widiowymi dlatego też są idealnym rozwiązaniem przy dużej produkcji w fabrykach mebli i zakładach stolarskich.

Katalog PDF
Nasadzane frezy i głowice do drewna

Frezy i głowice nasadzane

Prezentowane są tutaj frezy i głowice nasadzane: proste, profilowe, regulowane, do produkcji kołków, zestawy do drzwi, frontów, deski podłogowej; oraz frezy do połączeń konstrukcyjnych takich jak wczepy, wręgi, złącza klinowe. Jak również frezy i głowice do czopiarek. W tego typu narzędzia wyposażone są maszyny stolarskie: okleiniarki, strugarki czterostronne, frezarki dolnowrzecionowe, wzorcarki itp.

Katalog PDF
Frezy trzpieniowe do drewna

Frezy trzpieniowe

Frezy trzpieniowe z naszej oferty mają zastosowanie w prostych pracach stolarskich przy użyciu elektronarzędzi lub frezarek górnowrzecionowych jak również przy ciągłej produkcji w obrabiarkach przemysłowych i centrach obróbczych CNC.
Dzielą się one na frezy trzpieniowe proste i na frezy trzpieniowe profilowe. Oddzielną grupę stanowią frezy do frontów.

Katalog PDF