Głowica wiertarska TRIMATIC 22.4 pod LAMELLO Cabineo

Głowica wiertarska TRIMATIC 22.4 pod LAMELLO Cabineo

Elementy meblowe możemy łączyć za pomocą tradycyjnych kołków lub korzystając z bardziej nowatorskiej techniki opracowanej przez firmę Lamello. Mowa o systemie Lamello Cabineo praktycznych złączkach jednoczęściowych.

Dzięki tej pionierskiej metodzie zyskujemy:

  • oszczędzamy czas zarówno na etapie produkcji jak i montażu
  • redukujemy też ryzyko popełnienia ewentualnych błędów
  • zyskujemy jednocześnie mocne, stabilne połączenie

Na czym polega specyfika Lamello Cabineo?

Fenomen powyższego rozwiązania polega na tym, że obróbka odbywa się na powierzchni materiału, a nie na krawędziach.  Do zoptymalizowania procesu produkcji przyczynia się też wyeliminowanie połączenia na kołki i przez to mniej ogólnej ilości otworów na złącze.

Dochodząc do składania mebli, pomijamy z kolei montaż wstępny wkrętów lub kołków w bocznych elementach, do uzyskania finalnego połączenia wystarczy nam zwyczajna wkrętarka.

Poznaliśmy już specyfikę nowoczesnej metody wykonywania połączeń, ale pozostaje jeszcze dość oczywiste pytanie: jak wykonać otwory pod Cabineo?

Jak wykonać otwory pod złącze Cabineo?

Z założenia złączki Lamello Cabineo dedykowane są producentom mebli posiadającym maszyny CNC. Czy bezwzględnie oznacza to, że w rzemieślniczym zakładzie stolarskim nie da się wdrożyć tego rozwiązania?  Otóż da się – dzięki pomysłowości marki KLEIN, popularnego producenta wysokiej klasy narzędzi do drewna.

Nawierty z głowicy wiertarskiej TRIMATIC 22.4 pod LAMELLO Cabineo

Nawierty z głowicy wiertarskiej TRIMATIC 22.4 pod LAMELLO Cabineo

Rozwiązaniem jest TRIMATIC 22,4 pod Lamello Cabineo

Nowy produkt SISTEMI KLEIN głowica TRIMATIC 22,4 została opracowana specjalnie z myślą o mniejszych zakładach stolarskich aby i te bez konieczności inwestowania w maszyny CNC mogły dokładnie i sprawnie wykonywać gniazda pod Cabineo.  W zasadzie otwory pod złączki Cabineo da się też nawiercić ręcznie z użyciem odpowiedniego szablonu.  Z tym, że wymaga to od stolarza sporo pracy, gdyż każdy z trzech otworów musimy wykonać niezależnie.

Tymczasem głowica TRIMATIC 22,4 pod Lamello Cabineo jest równie modernistycznym i sprytnym rozwiązaniem jak sam patent Lamello.

Jak pracuje głowica TRIMATIC 22,4?

Za pomocą głowicy TRIMATIC 22,4 nawiercamy 3 zazębione między sobą otwory jednocześnie i nie ma w tym absolutnie żadnego kruczka. Jest to wyłącznie zasługa doskonale przemyślanej konstrukcji głowicy wiertarskiej. Wyposażenie głowicy stanowią 3 wiertła puszkowe (do kupienia oddzielnie) , które obracają się naprzemiennie. Czyli jedno wiertło w prawo następne w lewo. Ponadto, na dole głowicy znajduje się liniał-skala milimetrowa do pozycjonowania płyty, a z tyłu ogranicznik głębokości wiercenia.

Głowica wiertarska TRIMATIC 22.4 pod LAMELLO Cabineo

Głowica wiertarska TRIMATIC 22.4 pod LAMELLO Cabineo

Instalacja głowicy wiertarskiej

Głowicę TRIMATIC 22,4 instalujemy w wiertarce kolumnowej za pomocą znajdującego się u góry uchwytu. Zarówno kalibracja jak i przezbrojenie narzędzia są bardzo proste, do wymiany frezów potrzebujemy jedynie małego klucza trzpieniowego (imbusa).

Frezy łopatkowe zewnętrzne są dodatkowo oznaczone, aby bezbłędnie można było odróżnić je od frezu wewnętrznego.

Nawierty z głowicy wiertarskiej TRIMATIC 22.4 pod LAMELLO Cabineo

Nawierty z głowicy wiertarskiej TRIMATIC 22.4 pod LAMELLO Cabineo

Podsumowanie

Głowicą TRIMATIC 22,4 nawiercamy otwory precyzyjnie i wyjątkowo szybko. Około 200% szybciej niż wykorzystując wszelkie inne metody. Można byłoby wręcz sądzić, iż urządzenie to jest elementem zestawu złączek Cabineo. Choć w rzeczywistości stanowi produkt odrębny, oferowany przez markę KLEIN.

Bezsprzecznie  najlepiej radzi sobie z wykonywaniem otworów pod system Lamello Cabineo  w  zakładach stolarskich nie wykorzystujących w swej produkcji obrabiarek CNC.

Głowica TRIMATIC 22,4 wiertarska do złączek Lamello Cabineo