Głowica TRIMATIC 22,4 wiertarska do złączek Lamello Cabineo

Głowica wiertarska TRIMATIC 22.4 pod LAMELLO Cabineo

Głowica wiertarska TRIMATIC 22.4 pod LAMELLO Cabineo

Elementy meblowe możemy łączyć za pomocą tradycyjnych kołków lub korzystając z bardziej nowatorskiej techniki opracowanej przez firmę Lamello. Mowa o systemie Lamello Cabineo praktycznych złączkach jednoczęściowych.

Dzięki tej pionierskiej metodzie zyskujemy:

  • oszczędzamy czas zarówno na etapie produkcji jak i montażu
  • redukujemy też ryzyko popełnienia ewentualnych błędów
  • zyskujemy jednocześnie mocne, stabilne połączenie

Na czym polega specyfika Lamello Cabineo?

Fenomen powyższego rozwiązania polega na tym, że obróbka odbywa się na powierzchni materiału, a nie na krawędziach.  Do zoptymalizowania procesu produkcji przyczynia się też wyeliminowanie połączenia na kołki i przez to mniej ogólnej ilości otworów na złącze.

Dochodząc do składania mebli, pomijamy z kolei montaż wstępny wkrętów lub kołków w bocznych elementach, do uzyskania finalnego połączenia wystarczy nam zwyczajna wkrętarka.

Poznaliśmy już specyfikę nowoczesnej metody wykonywania połączeń, ale pozostaje jeszcze dość oczywiste pytanie: jak wykonać otwory pod Cabineo?

Jak wykonać otwory pod złącze Cabineo?

Z założenia złączki Lamello Cabineo dedykowane są producentom mebli posiadającym maszyny CNC. Czy bezwzględnie oznacza to, że w rzemieślniczym zakładzie stolarskim nie da się wdrożyć tego rozwiązania?  Otóż da się – dzięki pomysłowości marki KLEIN, popularnego producenta wysokiej klasy narzędzi do drewna.

Nawierty z głowicy wiertarskiej TRIMATIC 22.4 pod LAMELLO Cabineo

Nawierty z głowicy wiertarskiej TRIMATIC 22.4 pod LAMELLO Cabineo

Rozwiązaniem jest TRIMATIC 22,4 pod Lamello Cabineo

Nowy produkt SISTEMI KLEIN głowica TRIMATIC 22,4 została opracowana specjalnie z myślą o mniejszych zakładach stolarskich aby i te bez konieczności inwestowania w maszyny CNC mogły dokładnie i sprawnie wykonywać gniazda pod Cabineo.  W zasadzie otwory pod złączki Cabineo da się też nawiercić ręcznie z użyciem odpowiedniego szablonu.  Z tym, że wymaga to od stolarza sporo pracy, gdyż każdy z trzech otworów musimy wykonać niezależnie.

Tymczasem głowica TRIMATIC 22,4 pod Lamello Cabineo jest równie modernistycznym i sprytnym rozwiązaniem jak sam patent Lamello.

Jak pracuje głowica TRIMATIC 22,4?

Za pomocą głowicy TRIMATIC 22,4 nawiercamy 3 zazębione między sobą otwory jednocześnie i nie ma w tym absolutnie żadnego kruczka. Jest to wyłącznie zasługa doskonale przemyślanej konstrukcji głowicy wiertarskiej. Wyposażenie głowicy stanowią 3 wiertła puszkowe (do kupienia oddzielnie) , które obracają się naprzemiennie. Czyli jedno wiertło w prawo następne w lewo. Ponadto, na dole głowicy znajduje się liniał-skala milimetrowa do pozycjonowania płyty, a z tyłu ogranicznik głębokości wiercenia.

Głowica wiertarska TRIMATIC 22.4 pod LAMELLO Cabineo

Głowica wiertarska TRIMATIC 22.4 pod LAMELLO Cabineo

Instalacja głowicy wiertarskiej

Głowicę TRIMATIC 22,4 instalujemy w wiertarce kolumnowej za pomocą znajdującego się u góry uchwytu. Zarówno kalibracja jak i przezbrojenie narzędzia są bardzo proste, do wymiany frezów potrzebujemy jedynie małego klucza trzpieniowego (imbusa).

Frezy łopatkowe zewnętrzne są dodatkowo oznaczone, aby bezbłędnie można było odróżnić je od frezu wewnętrznego.

Nawierty z głowicy wiertarskiej TRIMATIC 22.4 pod LAMELLO Cabineo

Nawierty z głowicy wiertarskiej TRIMATIC 22.4 pod LAMELLO Cabineo

Podsumowanie

Głowicą TRIMATIC 22,4 nawiercamy otwory precyzyjnie i wyjątkowo szybko. Około 200% szybciej niż wykorzystując wszelkie inne metody. Można byłoby wręcz sądzić, iż urządzenie to jest elementem zestawu złączek Cabineo. Choć w rzeczywistości stanowi produkt odrębny, oferowany przez markę KLEIN.

Bezsprzecznie  najlepiej radzi sobie z wykonywaniem otworów pod system Lamello Cabineo  w  zakładach stolarskich nie wykorzystujących w swej produkcji obrabiarek CNC.

Zobacz głowicę wiertarską TRIMATIC 22,4 w naszym sklepie internetowym

Ulotka producenta TRIMATIC 22,4

film producenta: https://youtu.be/HQTG6IDG2DU

film ze strony testy.tv: https://youtu.be/VeK-W6gl80c