Głowice do strugania i frezowania na noże o grubości 5 mm i 8 mm

Dla kogo głowice na noże ryflowane?

Głowice z ryflowanym mocowaniem noży o grubości 5 mm lub 8 mm stanowią alternatywę dla frezów profilowych i głowic typowo strugarskich.  Rekomendujemy je zakładom stolarskim, fabrykom mebli oraz półwyrobów.  Dzięki wyposażeniu narzędzi w  noże wykonane z HSS o grubości  8 mm głowice firmy  Metal World wyróżnia uniwersalność zastosowania. Dlatego właśnie dedykujemy je tak samo dużym koncernom meblowym jak i podwykonawcom produkującym elementy drewniane czy też większym lub mniejszym pracowniom stolarskim.

Do czego i jakie zalety głowic?

Głowica strugarskanna noże 8 mm

Głowica na noże 8 mm (fot. Metal World)

Jako że głowice te posiadają wymienne noże, nadają się zarówno do frezowania profilowego drewna miękkiego jak i twardego. Noże ryflowane czyli wyposażone w nacięcia zwane ryflami zapewniają stabilne, solidne zamocowanie w głowicy. Ważną funkcją tych naciąć jest także precyzyjne ustawienie nożna w danej pozycji. Takie rozwiązanie daje gwarancję, iż każdy z zamocowanych w narzędziu noży będzie pracował na tej samej średnicy. To co jest bardzo istotne w uzyskaniu satysfakcjonującej jakości wyrobu końcowego wytwarzanego w naszej fabryce bądź stolarni. Na podstawie powyższych informacji ławo jest już wskazać  kluczowe zalety jakie posiadają głowice z wymiennymi, ryflowanymi nożami: łatwa wymiana noży, ustawienie nowych lub tych samych noży po ostrzeniu z idealną wręcz dokładnością, jedno narzędzie a kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt profili (dzięki wymianie noży).

Co jeszcze ciekawego?

Ale to jeszcze nie wszystko! Warto zauważyć, że zastosowanie noży prostych przezbraja nam narzędzie w głowicę strugarską. Ponieważ noże są ostrzone od przyłożenia, mamy ciągle ten sam kształt profilu. W przeciwieństwie do głowic z nożami 2 mm, znacznie grubsze noże – 8 mm z powodzeniem poradzą sobie w trudnych warunkach.

Jakie wymiary noży do głowic?

Nóż ryflowany 8 mm

Nóż ryflowany 8 mm

Firma Metal World dostarcza na rynek tego typu głowice  stolarskie o średnicach 122/137/150/163 mm. Dostępne wysokości robocze głowic to 60/80/100/130/150/180/230 mm. Dość szeroki wybór parametrów powinien zadowolić każdego użytkownika. W przypadku realizacji zleceń gdzie trzeba osiągnąć możliwie najwyższą jakość frezowania. Szczególnie do strugania pod lakier wodny do drewna polecamy podobne głowice strugarskie ale z mocowaniem HYDRO. Narzędzia o innych wymiarach niż standardowe wykonywane są zaś na zamówienie.

Nóż ryflowany 8 mm

Nóż ryflowany 8 mm (rys. Metal World)