GŁOWICA DIAMENTOWA DO OKLEINIAREK Z ALUMINIOWYM KORPUSEM – VICTORIA D/X

Głowice diamentowe do okleiniarek – wstęp

Frezowanie wstępne stanowi nieodzowny element przygotowania płyty wiórowej do oklejenia. Frezowanie likwiduje ewentualne wykruszenia laminatu, melaminy lub foli finisz, które powstają po cięciu pilarką bądź podczas transportu wewnętrznego.

Głowica diamentowa do okleiniarki

Głowica diamentowa do okleiniarki

Gdzie zastosujesz wstępne frezowanie?

Do frezowania wstępnego używamy frezów lub głowic instalowanych w okleiniarce  na pierwszych wrzecionach maszyny. Choć niektóre zakłady meblowe przeprowadzają jeszcze obróbkę za pomocą głowic z nożami HM, coraz większą popularność zyskują głowice z ostrzami diamentowymi.  Jest to uzasadnione, ponieważ narzędzia DIA pracują znacznie efektywniej, zwłaszcza w płycie wiórowej laminowanej.

Głowice diamentowe Victoria D i Victiria X

Jako produkt szczególnie godny polecenia uznaliśmy najnowsze głowice diamentowe do okleiniarek Victoria D i Victoria X firmy METAL WORLD. Narzędzia z wymiennymi płytkami DIA oraz korpusem wykonanym ze specjalnego aluminium, lekkie i trwałe.

Dlaczego producenci maszyn polecają VICTORIA D/X?

Głowice  te rekomendowane są przez wiodących producentów okleiniarek jako lepsza alternatywa dla narzędzi z korpusem stalowym.

Głowica diamentowa do okleiniarki

Głowica diamentowa do okleiniarki

Zalety głowic diamentowych z aluminiowym korpusem

Głównie diamentowe do okleiniarek ze względu na mniejszą wagę, z czym wiąże się szereg zalet.  Głowice Victoria X i Victoria D zużywają dzięki temu mniej prądu, pracują ciszej, generują niższe koszty eksploatacyjne w serwisie maszyn.

Doskonale sprawdzają się we współczesnych okleiniarkach, ponieważ nie obciążają silnika maszyny.

Uniwersalne noże, wielokrotne ostrzenie

Warto zwrócić również uwagę na noże tnące w jakie wyposażone są najnowsze głowice diamentowe do okleiniarek. Otóż są one jednakowe , a więc uniwersalne.  Jeden nożyk pasuje do każdej średnicy narzędzia, tymczasem w przypadku podobnych głowic od innych producentów musimy nabyć 2-3 typy nożyków.

Również wysokość płytki DIA jest większa niż u konkurencji . Wnosi 2,5 cm, umożliwiając tym samym ostrzenie nawet do 4 razy.

Jakie są wymiary katalogowe?

Głowice z aluminiowym korpusem Victoria D i Victoria X dostępne są w różnych wymiarach.  Średnice od 60 do 200 mm, wysokości robocze: 32 mm, 48 mm, 54 mm, 45 mm, 65 mm, 85 mm, 105 mm oraz 124 mm.

Praktyczny zestaw z kluczem

Obydwie dostarczamy wraz z kluczem  dynamometrycznym w zestawie, wliczonym w cenę.  Dla operatora jest to bardzo praktyczne, jako że kluczyk taki daje pewność dokręcenia nożyków z odpowiednią siłą- tak aby nie zniszczyć śruby i gniazda w głowicy.

Podczas wymiany noży warto zawsze zwracać na to uwagę.  Jeśli nożyk przykręcisz za słabo, możesz go uszkodzić podczas pracy pod wpływem drgań. Jeżeli dokręcimy go z kolei zbyt mocno ryzykujemy uszkodzeniem śruby lub gwintu w głowicy, co będzie kosztowało nas zakup nowego narzędzia.

Głowice diamentowe do okleiniarki

Głowice diamentowe do okleiniarki

Układ ostrzy diamentowych Super AX

Choć obie głowice są bardzo podobne, głowica diamentowa Victoria X nie bez powodu nazywana jest SUPER AX.  Posiada ona bowiem nad modelem D pewną przewagę. Mamy na myśli dwukrotnie większy kąt osiowy 45⁰ oraz większe prędkości posuwu.

Co dzięki temu zyskujemy? Przede wszystkim oszczędność względem zużycia energii.  Ponadto SUPER AX wyróżnia lepsza jakość obróbki materiałów  typu fornir, melamina, folia finish.

OSTZRENIE FREZÓW DIAMENTOWYCH