Frezy diamentowe do płyty wiórowej.

Frezy trzpieniowe DIA proste to najczęściej stosowane narzędzie w stolarstwie.

"<yoastmark

Płyta wiórowa pokryta laminatem to obecnie bardzo częste rozwiązanie stosowane w produkcji mebli kuchennych. Dziś podpowiemy Wam jak z użyciem frezarki górnowrzecionowej frezować blat kuchenny laminowany, w dwóch wersjach. Prosty,  pasujący do wystroju pomieszczenia w nowoczesnym stylu oraz ozdobny.

Do czego możesz zastosować?

Urządzenie to umożliwia frezowanie dowolnych kształtów jest uniwersalne, aczkolwiek kluczową rolę odgrywa tutaj odpowiednie dopasowanie narzędzi. Choć pozornie frezowanie płyty laminowanej może wydawać się banalne. To problem tkwi w tym, że tę czynność należy wykonać nie tylko poprawnie ale jednocześnie też ekonomicznie, sprawnie i dokładnie. Może i Tobie zdarzyła się taka sytuacja, że Twoje frezy z węglika zużyły się błyskawicznie. Zdarzyło się to przy obróbce płyty wiórowej pokrytej laminatem?

Koniec częstych wymian frezów

Ciągła wymiana narzędzi a więc częste inwestowanie pieniędzy oraz spowolnienie pracy przynoszą niestety straty. Warto zatem pomyśleć nad zakupem trwalszych frezów diamentowych. Mieliśmy przyjemność testować niedawno frezy diamentowe proste z korpusem monolitycznym firmy METAL WORLD. Jesteśmy przekonani, że idealnie sprawdzą się one m.in. przy obróbce płyty laminowanej bądź pokrytej melaminą.

W jakiej obrabiarce zastosujesz frezy DIA?

Możesz ich używać nie tylko we frezarce górnowrzecionowej ale też w CNC. Niezależnie więc od tego czy elementy meblowe wytwarzasz w niewielkim warsztacie czy też produkujesz je na większą skalę, narzędzia te doskonale zastąpią używane dotychczas frezy HM. Ich zastosowanie to przede wszystkim bardziej wydajna praca. Specyfika ustawienia ostrzy diamentowych (z=1, z=2, z=3, z=4) zapewni Ci także precyzyjne frezowanie krawędzi płyty. W zależności od wymagań produkcyjnych posuw, wydajność itp. zastosujesz trzpieniowy frez diamentowy z taką ilością ostrzy skrawających aby spełniała powyższe oczekiwania.

O frezach do nestingu pisaliśmy tutaj: „Frezy diamentowe proste”

Ostrzenie frezów diamentowych

Ostrzenie frezów diamentowych

Ostrzenie frezów diamentowych

Wszystkie frezy diamentowe ulegają powolnemu zużyciu. I tak samo jak w narzędziach np. z HM przechodzą proces ostrzenia aby przywrócić geometrię ostrza do pierwotnej postaci. W wypadku narzędzi DIA stosuje się ostrzenie elektroerozyjne zobacz więcej.