Frezy i głowice do czopów jako niezbędne narzędzia do produkcji krzeseł.

Wszędzie tam, gdzie odbywa się produkcja krzeseł lub innych mebli szkieletowych istotnym jest wykonywanie czopów do połączeń o dokładnych wymiarach. Aby nie tracić czasu oraz móc wyprodukować idealnie dopasowane elementy warto wyposażyć czopiarkę w nowoczesne frezy i głowice do czopów.

Frez do czopów F370

Frez do czopów F370

W produkcji krzeseł oraz innych mebli szkieletowych, np. foteli, mebli ogrodowych czy łóżeczek dla dzieci ważnym etapem pracy stolarza jest wykonywanie połączeń gniazdo-czop.

W zakładach meblowych oraz nowoczesnych stolarniach czopów nie wycina się ręcznie ze względu na to, że tak samo liczy się precyzja jak i czas wykonania. O produkcji mebli szkieletowych pisaliśmy w „Produkcja drewnianych krzeseł”. Chcąc sprawnie wytworzyć idealnie dopasowane elementy polecamy użycie czopiarki wyposażonej we frezy do czopów albo głowice do czopów. Narzędzia te można montować również w centrach CNC. Jeśli w Twoim zakładzie używane są czopiarki jednostronne lub dwustronne albo centra obróbcze CNC, zobacz jakie narzędzia możemy Ci polecić.

frezy do czopow

Frezy do czopów

Pierwszym rozwiązaniem jakie Wam przestawimy są frezy do czopów, a właściwie ich zestawy. Trwałe

(sprawdzają się w obróbce twardego drewna) i uniwersalne w zastosowaniu względem różnych maszyn stolarskich. Dzięki wyposażeniu w nie czopiarki uzyskasz czopy doskonale dopasowane do gniazd, a produkcja  będzie szybka i ekonomiczna. Zestawy frezów do czopów rekomendowane przez nas oraz firmę METAL WORLD to m.in. zestaw frezów HM do czopów F370 oraz wieloostrzowy zestaw F372. Ponadto zestawy frezów do czopów F347,  F375, F378, F382.