Frezy diamentowe proste

Nowe rozwiązanie we frezach diamentowych prostych.

Popularne frezy diamentowe proste wzbogaciły się o nową wersję tych narzędzi. Znane wszystkim frezy DIA proste z dzielonym ostrzem na kilka płytek są powszechnie stosowane do pracy w płycie wiórowej czy MDF. Dziś rekomendujemy frezy diamentowe proste z korpusem monolitycznym i pełną płytką DIA – znakomitej jakości wyrób firmy METAL WORLD.

Do czego polecane są te narzędzia?

Monolityczny korpus zastosowano w celu zapewnienia wysokich parametrów narzędzia i wysokiej jakości obróbki. Specyfika ustawienia diamentowych ostrzy skrawających gwarantuje świetne efekty przy frezowaniu krawędzi laminatu lub melaminy.

Łatwo już więc się domyślić, że frezy te w szczególności polecamy do obróbki MDF, płyty wiórowej laminowanej bądź pokrytej melaminą jak również płyty wiórowej fornirowanej. Idealnie sprawdzają się m.in. w przypadku frezowania połączeń, kanałów i nutowania (wycinania rowków). Frezy DIA rekomendowane są przez producenta do maszyn do nestingu. Zalecamy zastosowanie turbiny BI TURBO SYSTEM do wspomagania odwiórowywania podczas frezowania.

Frezy diamentowe proste do nestingu

Frezy diamentowe proste do nestingu

Do frezowania i nestingu.

Te narzędzia przede wszystkim polecamy do nestingu czyli wysokowydajnego rozkroju zarówno płyty wiórowej jak i płyty MDF przy zastosowaniu obrabiarki CNC i frezów trzpieniowych. Według opinii naszych klientów przy tego typu obróbce materiału spisują się rewelacyjnie.

Jakie są zalety tych frezów?

Ta wersja frezów diamentowych prostych ma jedno ostrze lub dwa ostrza skrawające w zależności od średnicy roboczej. Ostrza diamentowe nie są dzielone ale wykonano w wersji pełnej przez całą długość krawędzi tnącej oraz zostały pochylone do przodu skrawania uzyskując negatywny kąt. W związku z tym frezowanie kanałów, nutów, frezowanie otworów szczególnie o małych wymiarach zyskało nowy wymiar jakości obrabianej krawędzi.

Do jakiej obrabiarki?

Obrabiarka CNC

Obrabiarka CNC

Frezy diamentowe z korpusem monolitycznym możesz stosować w obrabiarce CNC. Maszyny te są na wyposażeniu każdej fabryki mebli ale rownież można zastosować te frezy do ręcznych frezarek i frezarek górnowrzecionowych.

 

Co z serwisem takich narzędzi?

Choć trwałość ostrzy diamentowych niewątpliwie jest ich olbrzymią zaletą, musisz pamiętać o tym, że wymagają one regeneracji czyli ostrzenia. W przeciwnym razie rezultaty Twojej pracy nie będą takie jakich oczekujesz a tym samym odbiorcy Twoich wyrobów. Nie będzie to wina narzędzia lecz zaniedbania operatora obrabiarki.

Współpracując z nami możesz być jednak spokojny. Świadczymy profesjonalne usługi ostrzenia narzędzi diamentowych dla klientów.

Zobacz artykuł „Jak ostrzyć narzędzia diamentowe do CNC”