Frezy diamentowe do parkietu

Frezy diamentowe znajdują coraz większe zastosowanie w przemyśle meblowym i drzewnym. W chwili obecnej frezy diamentowe czy piły diamentowe są uzywane glównie do obróbki materiałów drewnopochodnych takich jak płyta wiórowa laminowana lub surowa jak rownież MDF.

Parkiet warstwowy

Parkiet warstwowy

Wymagania przy produkcji parkietu

Dzisiejsze wymagania dotyczące wydajności i obniżeniu kosztów produkcji powodują, że producenci parkietu poszukują nowoczesnych rozwiązań dotyczących narzędzi. W tej sytuacji zmiana narzędzi widiowych na narzędzia diamentowe jest jak najbardziej trafionym wyborem.

Zasadne obawy?

Oczywiście pojawiają się obawy o zastosowanie narzędzi diamentowych do obróbki drewna ale są to obawy kreowane przez handlowców nie mających doświadczenia w obróbce drewna narzędziami diamentowymi. (frezy diamentowe do płyty wiórowej to nie te same frezy co do obróbki drewna).

"<yoastmark

Frezy diamentowe do parkietu które dostarczamy do fabryk to całe zestawy na całe linie produkcyjne, które obrabiają parkiet z drewna litego, frezy diamentowe do parkietu trójwarstwowego z drewna krajowego lub egzotycznego.

Ważne szczegóły w narzędziach do parkietu.

Frez diamentowy do parkietu

Frez diamentowy do parkietu

Zastosowanie odpowiedniego rodzaju diamentu do produkcji frezów do parkietu. Oraz idealnie dobranie kątów skrawania w danym zestawie gwarantuje to czego potrzebujesz. Mianowicie długą żywotność narzędzi pomiędzy ostrzeniami co gwarantuje Ci duże przebiegi co za tym idzie niższe koszty produkcji.

Oprócz żywotności narzędzi podczas obróbki perfekcyjnie dobrane narzędzia zapewniają jakość obróbki na najwyższym poziomie. Jest to ważne ponieważ skutkuje wyeliminowaniem reklamacji spowodowanymi utratą profilu. Polega to na tym że ostrza tnące w narzędziach widiowych są ścierane szybciej niż diamentowych. Dlatego  ten efekt nie ma miejsca podczas skrawania klepek parkietu frezami diamentowymi.

Frez do parkietu w linii

Frez do parkietu w linii

Podsumowanie

Podsumowując zastosowanie frezów diamentowych do produkcji parkietu to realne zalety:

  • obniżenie kosztów produkcji,
  • profesjonalny serwis ostrzenia i wyważania u producenta,
  • eliminacja przestojów maszyny (częste zmiany frezów widiowych)
  • wzrost jakości produkowanego parkietu

Pamiętaj, że każde narzędzie musi być serwisowane we właściwy sposób a czym pisaliśmy w

„Ostrzenie narzędzi do drewna”