Diamentowe głowice T070D do okleiniarek- aluminiowy korpus

Tak samo w fabrykach mebli jak i niewielkich zakładach rzemieślniczych oklejanie wąskich krawędzi płyt wiórowych nie może się odbyć bez wstępnego frezowania. Czynność ta likwiduje ewentualne wykruszenia laminatu, melaminy lub folii, które powstają po cięciu na pilarce tarczowej/panelowej bądź podczas transportu wewnętrznego.

Tego typu obróbkę przeprowadza się za pomocą frezów lub głowic zainstalowanych w okleiniarce na pierwszych wrzecionach maszyny. Do niedawna powszechnie używane były głowice z wymiennymi nożami HM, ale ze względu na mało efektywną pracę, zwłaszcza w płycie wiórowej laminowanej aktualnie coraz popularniejsze stają się frezy z ostrzami diamentowymi.

Do jakich obrabiarek mają zastosowanie głowice ?

Ze swojej strony szczególnie polecamy głowicę z wymiennymi ostrzami diamentowymi oraz aluminiowym korpusem o symboli T070D, którą wprowadziła na rynek firma METAL WORLD. Głowica ta produkowana jest w kilkunastu wariantach. Pasuje do maszyn wszystkich popularnych producentów, m.in.  HOMAG, BRANDT, IMA, FELDER, OTT, SCM, CEHISA, BIESSE, HOLZHER i innych.

Jakie wysokości robocze posiadają głowice ?

Dostępne są wymiary średnicy diamentowych głowic z aluminiowym korpusem od 80 mm do 200 mm i wysokości robocze: 34 mm, 45 mm, 54 mm oraz 65 mm.

Głowica diamentowa T070D do okleiniarki OTT

Głowica diamentowa T070D do okleiniarki OTT

Produkt marki Metal World wyróżnia się wśród narzędzi konkurencyjnych firm tym, że wysokość płytki diamentowej wynosi 5 mm. Tymczasem u innych producentów jest to ok. 1,8- 2 mm lub 4 mm. Warto zwrócić uwagę na ten parametr, ponieważ każdy dodatkowy milimetr diamentu w praktyce oznacza możliwość kilkukrotnego ostrzenia narzędzia, a co za tym idzie mniejsze koszty. Ponadto specyficzna budowa nożyków diamentowych Metal World umożliwia ich ostrzenie aż do zakończenia diamentu, a w przypadku wyrobów dostarczanych przez konkurencję nie zawsze jest to możliwe.

Zalety głowicy diamentowej z aluminiowym korpusem T070D:

– oszczędność na wymianie łożysk silnika (aluminiowy korpus)

– oszczędność zużycia energii

– łatwy montaż, narzędzie jest lekkie w porównaniu do stalowego korpusu

-możliwość samodzielnej wymiany ostrza w przypadku ewentualnego uszkodzenia

Diamentowe frezy do okleiniarki

-cicha praca (aluminiowy korpus i specjalne kanały odwiórowujące)

Ulotka z pełnym opisem do pobrania tutaj