JAK WYPOSAŻYLIŚMY CNC DO NESTINGU?

Mała stolarnia i duże możliwości

Świetna lokalizacja i doświadczenie zawodowe sprzyjały Panu Markowi względem rozwoju zakładu stolarskiego.  W swojej podwarszawskiej stolarni produkuje przede wszystkim meble kuchenne na zamówienie. Jest to jego wiodący asortyment, dzięki któremu stale pozyskuje klientów indywidualnych.

CNC InfoTec maszyna do nestingu

CNC InfoTec maszyna

Dotychczasowy park maszynowy a zakup CNC do nestingu

Jeszcze do niedawna używał w swoim zakładzie tradycyjnych obrabiarek do drewna: pilarki stołowej, wiertarki wielowrzecionowej, okleiniarni itd.  Postanowił jednak unowocześnić produkcję, zoptymalizować ją i przyspieszyć. Zafascynowany technologią nestingu oraz jej zaletami zakupił centrum CNC firmy InfoTEC. Dzięki wyposażeniu zakładu w zaawansowaną technicznie obrabiarkę chciał przede wszystkim przyspieszyć rozkrój płyty wiórowej na formatki meblowe jak również móc jednocześnie wykonywać nawierty pod zawiasy puszkowe, łączniki i minośrody.

Jakie zastosowanie dla CNC firmy InfoTec?

W planach miał także wykorzystywanie CNC do frezowania frontów meblowych o nietypowych kształtach i niestandardowym wzornictwie.  Wiedząc, że jego klienci poszukują mebli innych niż standardowo dostępne na rynku, wdrożenie tego pomysłu szybko przyniosłoby zysk z nawiązką pokrywający koszt maszyny.   Wpadł też na pomysł aby rozszerzyć ofertę o produkcję drzwi wewnętrznych. Posiadając centrum CNC z powodzeniem mógłby się tym przecież zająć.  Ponadto wyeliminowałby błędy swoich pracowników podczas cięcia płyty wiórowej, oszczędzając tym samym na czasie i materiale.

Magazynek CNC InfoTec

Magazynek CNC InfoTec

Po zakupie CNC czasz na narzędzia.

Mimo obrania dobrego kierunku działania, kreatywnych planów, zakupu nowoczesnej maszyny oraz znajomości fachu Pan Marek nie mógł wdrożyć w życie swych planów.  Bynajmniej nie od razu. Nie miał bowiem nigdy  do czynienia z pracą na maszynie CNC. Nie używał narzędzi do tego rodzaju obróbki.  Brak doświadczenia i wiedzy praktycznej w zakresie nestingu spowodowały blokadę w wystartowaniu z nową odsłoną produkcji.

Które narzędzia do czego zastosować?

Choć nasz klient nie wiedział jakie narzędzia zastosować do nestingu określonego rodzaju płyty, jakie do rozkroju, a jakie do frezowania, doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że te do CNC różnią się od tych do tradycyjnych maszyn. Świadomy również tego, że użycie nieodpowiednich narzędzi grozi uszkodzeniem maszyny, a co gorsza narażeniem pracownika na wypadek postanowił skorzystać z fachowej pomocy.

Właściciel zadzwonił do nas z prośbą o pomoc w doborze odpowiednich narzędzi do swojego CNC (InfoTEC). Od lat trudnimy się sprzedażą narzędzi do drewna oraz fachowym doradztwem.

Frez prosty do nestingu

Frez DIA prosty do nestingu

Jak rozwiązaliśmy problem z narzędziami.

Z każdą nowością techniczną jesteśmy na bieżąco, stale się szkolimy, poznajemy zaawansowane technologie obróbki drewna, maszyny i ich wyposażenie. Klient trafił więc pod właściwy adres.  Pan Marek jako doświadczony stolarz klarownie przedstawił nam swoje  wymagania odnoszące się do jego produkcji. Szczegółowo opowiedział o profilu swojego zakładu oraz oczekiwaniach względem ilości i wydajności wytwórstwa. Nasz doradca techniczny niezwłocznie zajął się analizą potrzeb klienta. Jako że ten dostarczył nam bardzo klarownych informacji, byliśmy w stanie opracować dla niego kilka rozwiązań. Przedstawiliśmy klientowi różne warianty wyposażenia nowego CNC w niezbędne narzędzia. Każdy z nich dokładnie omówiliśmy z klientem skupiając się na żywotności i wydajności narzędzi, ich cenie oraz kosztach serwisu/ostrzenia.

Zapoznawszy się z zaproponowanym asortymentem właściciel nowego CNC podjął decyzję odnośnie zakupów.

Spośród przedstawionych mu narzędzi wybrał:

Nie tylko sprzedaż ale szkolenie i pomoc również

Na tym etapie nie pozostawiliśmy oczywiście naszego klienta samemu sobie. Wraz z nim zainstalowaliśmy narzędzia w jego CNC InfoTEC i wspólnie przeprowadziliśmy testy. Wszystko po to, aby Pan Marek i jego pracownicy wiedzieli jak używać zakupionych narzędzi w praktyce.  Co za tym idzie sprawnie i pewnie ruszyli z nowym planem produkcji.

Frezy DIA do nestingu

Frezy DIA do nestingu

Podczas testów Pan Marek spostrzegł, że profesjonalne narzędzia METAL WORD i KLEIN sprawdzają się świetnie i są idealnie dopasowane do jego oczekiwać.  Doszedł do wniosku, że choć mógłby nabyć nieco tańsze narzędzia od innego producenta, te są zdecydowanie lepszym wyborem.  Naszym zdaniem jest to uzasadnione stwierdzenie, ponieważ w/w produkty są cenione przez duże firmy meblowe z kraju i ze świata.

Serwis – ostrzenie narzędzi DIA

Ponieważ wiemy, że dla klienta jest ważne utrzymanie ciągłości produkcji, dlatego jesteśmy gotowi w naszej firmie naostrzyć narzędzia diamentowe do nestingu proste i profilowe a także piły, podcinaki itp. praktycznie z dnia na dzień.

Sprawdź również:

SERWIS OSTRZENIA FREZÓW DIAMENTOWYCH

Zyski dla klienta

Już wkrótce nasz klient  podzielił się z nami efektami wprowadzenia w swojej firmie technologii nestingu z zastosowaniem narzędzi, które zakupił. Jest bardzo zadowolony. Pracując na swoim nowym centrum CNC, wyposażonym w nasze narzędzia zarabia więcej pieniędzy dzięki znacznemu zwiększeniu wydajności produkcji. Dzieje się tak ponieważ casting frezem diamentowym jest szybszy i dokładniejszy niż rozkrój na pilarce stolarskiej. Klienci czekają więc zdecydowanie krócej na zamówione meble. Nie ma też pomyłek podczas rozkroju czy wiercenia (co wcześniej się zdarzało).