TURBINA MTS40 BI TURBO SYSTEM

Jakie zastosowanie turbiny?

Usuwając ponad 97% wiórów i pyłu turbo system stanowi wysoce praktyczne rozwiązanie dla każdego operatora CNC. Turbina MTS40 znacznie ułatwi Ci obróbkę, umożliwiając wycinanie i profilowanie w czystym a więc bardziej przyjaznym dla zdrowia środowisku.

Turbina do nestingu

Turbina do nestingu

Podczas obróbki materiału na maszynach CNC zawsze powstają wióry, z odprowadzaniem których nawet najlepsze narzędzia nie radzą sobie doskonale.  Wiedzą o tym tak samo zakłady meblowe jak i producenci narzędzi do drewna. Ci drudzy chcąc ułatwić operatorom pracę oferują specjalne systemy jak Turbina MTS40 ułatwiające odprowadzanie pozostałości materiału po obróbce.

Doskonałe odprowadzanie wiórów

Wraz z firmą METAL WORLD rekomendujemy najnowszy BI TURBO SYSTEM, który usuwa aż 97 % wiórów i pyłu powstających podczas obróbki.  Turbina MTS40 jest łatwa w montażu, możecie jej używać w przypadku frezów prostych jak i profilowych.

Znajduje zastosowanie podczas obróbki technologią nestingu, wycinania oraz profilowania na centrach obróbczych CNC. Zakładamy ją w miejscu nakrętki klasycznego uchwytu (nadaje się do uchwytów ER32, ER40, ORT25).

System działa na zasadzie wytwarzania podciśnienia, sprężone powietrze bardzo skutecznie transportuje niemal wszystkie wióry powstające podczas pracy narzędzia.

Turbina do nestingu

Turbina do nestingu

Najlepszy TURBO SYSTEM do nowoczesnych maszyn CNC

Wobec podobnych produktów dostępnych na rynku Turbina MTS40 przedstawia się mocno konkurencyjnie.  Wykonana z ultralekkiego stopu aluminium doskonale sprawdza się w nowoczesnych obrabiarkach CNC.

Możecie stosować ją przy prędkościach posuwu sięgających 24.000 obr/min. podczas gdy inne systemy nadają się do pracy z maksymalnym prędkością 22.000 obr/min.

Dzięki temu, że turbina pokryta została ceramiczną powłoką o właściwościach antykorozyjnych, antystatycznych; co za tym idzie narzędzie wyróżnią się długą żywotnością oraz efektywnością usuwania resztek materiału.

Zapraszamy do prezentacji

Najnowszy BI TURBO SYSTEM zostanie zaprezentowany na tegorocznych targach branżowych LIGNA 2019 w Hanowerze. Chętnych klientów do nabycia turbiny zapraszamy do naszej firmy.