ul. Okunin 138A, 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki+48 22 21 31 775biuro@a70.pl

Narzędzia do obróbki drewna na zamówienie

Narzędzia dostosowane do maszyny

Frez widiowy do drewna

Frez widiowy do drewna

Na pewno nie raz spotkałeś się z problemem, że do Twojej maszyny stolarskiej czy obrabiarki do obróbki drewna typowe narzędzie „z półki” nie może zostać założone. Często jest to problem z maszynami do drewna wykonywanymi przez producentów na indywidualne zamówienie lub z maszynami, które nie są popularne w naszym kraju.

Mówimy tu o piłach do drewna i płyty meblowej gdzie potrzebne są dodatkowe otwory mocujące. Najbardziej popularne jest stosowanie w piłach do pilarek panelowych otworu głównego i dodatkowych otworów pod kołki zapobiegających obróceniu się piły tarczowej podczas cięcia pakietu płyt wiórowych. W centrach obróbczych CNC wyposażonych w agregat z piłą tarczową lub w liniach do formatyzowania potrzebne są piły tarczowe o nietypowych średnicach  i dodatkowych sfazowanych otworach za pomocą których, piła jest mocowana do głowicy w maszynie. W tartakach za pomocą wielopił rozcina się tarcicęna fryzy meblowe, maszyny te wymagają stosowania pił tarczowych z dodatkowymi zębami do cięcia wzdłużnego  nazywanymi zębami strugającymi jak również z ogranicznikem posuwu. Piły tarczowe do wielopił oprócz otworu głównego potrzebują również wpustów pod kliny na wałku wielopiły.

Frezy spiralne do strugarki czterostronnej

Frezy spiralne do strugarki czterostronnej

Podobnie sytuacja wygląda z takimi narzędziami do obróbki drewna jak frezy nasadzane i trzpieniowe, głowice strugarskie narzędzia do produkcji krzeseł gdzie różnorodność mocowań i dodatkowych wariantów jest zdecydowanie większa; mówimy tu o średnicach otworów i chwytów, dodatkowych wpustach i śrubach mocujących np do tuleji HYDRO lub narzędzi pracujących w zestawach (do produkcji parkietu lub do stolarki budowlanej).

Narzędzia dostosowane do produkcji

Innym zagadnieniem jest dopasowanie narzędzia pod zamówienie klienta tylko i wyłącznie pod dany wyrób. Są to głownie frezy profilowe w wersji HM (widiowe) lub DIA (diamentowe), gdzie profil narzędzia jest dedykowany pod konkretną partię zamówienia np.: listwy profilowe, fronty meblowe, półwyroby, elementy dla fabryk mebli.

Frez do drewna do rowków

Frez do drewna do rowków

Dla wszystkich fabryk mebli, producentów parkietów, drzwi i okien oraz stolarni poszukujących specjalnych narzędzi dostosowanych do i ich produkcji  dzięki którym zwiększenie wydajności, obniżenie hałasu i zminimalizowanie przestojów obrabiarek dzięki łatwej wymianie narzędzi, dostarczamy kompleksowe rozwiązania.

To co możemy zaproponować innego niż konkurencja to nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne, dostosowane do obrabianego materiału (drewno miękkie, twarde, MDF, płyta wiórowa, laminat, kompozyty) do konstrukcji i parametrów pracy maszyny do drewna (średnica, posuw, odprowadzenie wiórów, obniżenie hałasu). Klienci którzy używają naszych narzędzi docenili ich zalety dzięki wzrostowi wydajności i poprawie jakości obrabianych elementów.

Zaprojektuj swoje narzędzie – zobacz TUTAJ

 

 

Menu