ul. Okunin 138A, 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki+48 22 21 31 775biuro@a70.pl

Ostrzenie narzędzi diamentowych

Ostrzenie narzędzi diamentowych

Ostrzenie narzędzi

CENTRUM OSTRZENIA narzędzi diamentowych i widiowych korzysta z ponad 25-letniego doświadczenia firmy METAL WORLD w produkcji i ostrzeniu narzędzi do obróbki drewna. Ciągłe podnoszenie kwalifikacji na szkoleniach w kraju i zagranicą u producenta narzędzi  gwarantuje najwyższą jakość naszego serwisu narzędzi oferując wysoką jakość usług dla naszych klientów.

Połączenie on-line maszyn z produkcją w firmie Metal World zapewnia bezpośrednie wsparcie techniczne a korzystanie z tych samych programów produkcyjnych zapewniają powtarzalność profilu po każdym ostrzeniu.

Jakie narzędzia ostrzymy:

 • każde narzędzia diamentowe – piły i podcinaki, frezy profilowe, frezy proste, głowice rozdrabniające, głowice PowerTech
 • wiertła widiowe dla przemysłu drzewnego: nieprzelotowe, przelotowe, cylindryczne, dwu i wielostopniowe
 • frezy trzpieniowe spiralne zgrubne i wykańczające
Frezy diamentowe po ostrzeniu

Frezy diamentowe po ostrzeniu

 

Każde serwisowane narzędzie diamentowe podlega następującym etapom procesu ostrzenia:

 
  • Sporządzenie dokumentacji magazynowej narzędzi
  • Oczyszczenie narzędzi w myjce ultradźwiękowej
  • Sporządzenie dokumentacji technicznej na podstawie dokładnych pomiarów urządzeniem optyczno-pomiarowym
  • Ostrzenie elektroerozyjne maszynami CNC firmy VOLLMER wg systemu CAD CAM
  • Kontrola narzędzi po ostrzeniu
  • Modyfikacja korpusu w celu wydłużenia pracy narzędzia między ostrzeniami – (jeżeli proces jest niezbędny)
  • Wywarzanie dynamiczne eliminujące bicia narzędzia podczas pracy szczególnie ważny etap dla narzędzi diamentowych i nie tylko w celu wydłużenia ich pracy i co najważniejsze wydłużenie pracy wrzecion w obrabiarkach w przemyśle.

 

Pomiar narzędzia przed ostrzeniem

Pomiar narzędzia przed ostrzeniem

Czas usługi ostrzenia:

Czas ostrzenia narzędzi zależy od konstrukcji samego narzędzia diamentowego i staramy się wykonać usługę w czasie 1 – 3 dni roboczych. W przypadku ostrzenia ekspresowego „na poczekaniu” prosimy wcześniej o kontakt telefoniczny. Aby skorzystać z usługi naostrzenia narzędzi prosimy o przesłanie narzędzi na adres naszej firmy lub kontakt z nami w celu odbioru narzędzi z Waszego zakładu produkcyjnego przez naszych przedstawicieli.

Jak ważne jest dokładne ostrzenie narzędzi diamentowych zdaje sobie sprawę każdy właściciel lub operator obrabiarki do obróbki drewna drewna. Prawidłowo naostrzone narzędzie pracuje o wiele dłużej niż narzędzie naostrzone z pominięciem ważnych etapów ostrzenia wymienionych powyżej.

Dlatego nasza oferta skierowana jest dla osób ceniących sobie własny czas, jakość, terminowość  wykonania usługi a co za tym idzie oszczędność kosztów produkcji.

Zapraszamy !  Sprawdź nas !

Menu