Meble drewnianeTrwałe i gustowne meble z prawdziwego drewna bezsprzecznie nie mają sobie równych. Ani pod względem jakości, ani też walorów wizualnych nie da się zastąpić ich sprzętem wykonanym ze sztucznych, niezbyt praktycznych tworzyw.

Krótko mówiąc: jeśli meble z klasą to tylko drewniane! Co prawda ich ceny nie są zbyt niskie, lecz taki stan rzeczy w pełni da się usprawiedliwić. Po pierwsze, meble z drewna są inwestycją na długie lata, po drugie ich produkcja wymaga od stolarza naprawdę sporo wysiłku i starań, precyzji, dokładności oraz użycia odpowiednich narzędzi- za których zakup zakład stolarski też przecież zapłacić musiał.

Jedną z głównych ról odgrywają tutaj frezarki do obróbki drewna, do których- w zależności od potrzeby- stolarz dobiera odpowiedni frez. Dobrze wyposażone warsztaty zaopatrzone są w różnorodne frezy stolarskie, co pozwala na realizację każdego projektu. Jedynie z usług takich właśnie firm należy korzystać, gdyż możemy mieć wówczas pewność, iż meble wykonane będą solidnie i w pełni profesjonalnie.

Frezy proste do drewna

Frezy proste do drewna

Dzięki frezowaniu możliwe jest nie tylko wycinanie w drewnie, tudzież materiale drewnopodobnym, otworów czy żłobienie rowków, ale też grawerowanie albo nadanie dowolnego kształtu wybranym elementom, np. krawędziom mebli, powierzchniom drzwi, obramowaniom okien czy ramkom do obrazów. Frezy mają zatem wyjątkowo szerokie zastosowanie, przy czym- jak już wcześniej zostało wspomniane- rodzaj narzędzie dopasować trzeba do wykonywanej czynności oraz gatunku drewna. Przy obróbce drewna miękkiego idealnie sprawdzi się frez HSS, z ostrzami wykonanymi ze stali szybkoschnącej, natomiast w pozostałych przypadkach warto zastosować uniwersalne frezy HM.