Kuchnia odgrywa w naszym domu funkcję szczególną, w związku z czym bezwarunkowo zadbać należy o jej funkcjonalne i zarazem estetyczne wyposażenie. Przechowujemy tutaj żywność, przygotowujemy posiłki, jadamy, jak również  bardzo często po prostu spędzamy czas z najbliższymi przy wspólnym stole.

Nie trudno się zatem domyślić, że wygodne, praktyczne i jednocześnie gustowne meble kuchenne to dla każdego gospodarstwa domowego podstawa, zaś dla przemysłu meblowego, czy też samodzielnie działającego stolarza nie lada pole do popisu. Prawdziwy artyzm i pomysłowość fachowiec pokazać może zwłaszcza wykonując szafki kuchenne według określonego projektu.

Jako, że zamówienia bywają bardzo różne, niekiedy dość skomplikowane, do zrobienia szafek, witryny czy kredensu potrzeba sporo narzędzi, które usprawniają pracę. Frezy do drzwiczek stanowią w tym momencie standard, lecz nie tylko one będą przydatne. Kolejny niezbędnik to m.in. frezy do drewna oraz wiertła pod zawiasy puszkowe. W zależności od tego, czy będą one używane do drewna czy materiału drewnopodobnego, dobiera się inne ostrza.

Dobrze zaopatrzony, rzetelny punkt stolarski powinien więc posiadać zarówno te do obróbki drewna, jak i delikatniejszych powierzchni drewnopodobnych (płyta, sklejka) pokrytych fornirem czy melaminą, bowiem nigdy nie wiadomo na co zdecyduje się Klient.

Jeśli chodzi z kolei o stoły i krzesła, wbrew pozorom ich wyrób też nie jest banalny. Odpowiednio wyprofilowane siedzisko z oparciem albo wymyślna ława bądź stół rozkładany należą do przedsięwzięć  wymagających ogromu wyobraźni i precyzji jak również niebędnych narzędzi skrawających do tego rodzaju obróbki.