Przyjmując w domu gości staramy się pod każdym względem wypaść możliwie najlepiej. Tym samym ogromną rolę odgrywa tutaj miejsce, w którym organizujemy spotkanie. Najczęściej służy temu salon, popularnie zwany również pokojem gościnnym.

Do salonu-jak już zostało wcześniej wspomniane- zapraszamy rodzinę, przyjaciół, w salonie się też relaksujemy. Pomieszczenie to stanowi więc zarówno wizytówkę naszego domu, jak i kameralną strefę wypoczynku. Bezsprzecznie trzeba zatem zadbać, aby znajdowały się tutaj gustowne i zarazem wygodne meble. Bez względu na to, czy zdecydujemy się kupić je w salonie meblowym, czy też zlecimy wykonanie na zamówienie starajmy się zwracać uwagę na jakość ich wykonania, zwłaszcza, gdy mamy do czynienia ze sprzętem wykonanym z materiałów drewnopochodnych, bo choć nowoczesne narzędzia do sklejki albo płyty wiórowej pozwalają na precyzyjne dopracowanie każdego elementu. Natomiast wybierając meble drewniane bez wątpienia posłużą nam przez dziesiątki lat.

Wybór mebli drewnianych mamy na daną chwilę olbrzymi, bowiem stosowane w zakładach meblarskich oraz pracowniach stolarskich głowice do drewna, będące idealną alternatywą dla frezów do drewna, umożliwiają wykonywanie przeróżnych, nawet bardzo skomplikowanych kształtów i zdobień w sposób nadzwyczaj dokładny. W niektórych przypadkach lepiej sprawdza się jednak frez profilowy: np. wówczas, gdy Klient życzy sobie wygrawerowanie napisu czy określonej sygnatury na powierzchni drewnianej.