Pokój dziecięcy wymaga zdecydowanie innego umeblowania niż pomieszczenia użytkowane przez osoby dorosłe, przy czym nie chodzi tu tylko o gabaryty poszczególnych elementów wyposażenia.

Priorytetem każdego rodzica powinno być głównie bezpieczeństwo dziecka, umożliwienie mu beztroskiej zabawy w domowym zaciszu, bez obaw o to, że maluch zrobi sobie krzywdę. Przed zakupem zwracajmy zatem uwagę na zaokrąglone narożniki wszystkich mebli, ich stabilność oraz wysokość balustrady łóżeczka.

W razie jakichkolwiek wątpliwości zamówmy natomiast meble dziecięce u rzetelnego stolarza. Tak, to prawda: drewniane meble lepiej sprawdzają się w dziecięcym pokoju niżeli plastikowe- przewrotne, nietrwałe, łamliwe i tym samym niebezpieczne dla kilkulatka. Frezarka do drewna w pełni umożliwia wykończenie mebli dziecięcych w ten sposób, aby spełniały wyżej wspomniane standardy. Stosując frez do grawerowania można także ozdobić łóżeczko czy inny mebel imieniem pociechy albo humorystycznym czy bajkowym motywem.

Skoro już mowa o walorach wizualnych, które- nie oszukujmy się- też mają ogromne znaczenie, świetny efekt w przypadku wykańczania mebli dla dzieci (i nie tylko) pozwala uzyskać malowanie lakierami. Mebelki wykonane z MDF nadają się idealnie do nakładania lakierów na duże powierzchnie elementów jak również na frezowane powierzchnie.