Głowice do strugarek czterostronnych

Głowice do strugarek czterostronnych

Głowice do strugarek czterostronnych

Obróbka drewna w zakładach stolarskich czy fabrykach mebli lub elementów drewnianych to głownie takie różne etapy. Cięcie za pomocą pilarek tarczowych lub taśmowych.  Struganie na strugarkach wyrówniarkach, grubościówkach jak również coraz częściej taki proces strugania odbywa się za pomocą strugarek czterostronnych.

Ponieważ w strugarkach wyrówniarkach mamy już wykonany przez producenta maszyny wał nożowy. Z pewnością masz wał na noże proste lub strugarski wał spiralny na nożyki wymienne. Podczas gdy w przeciwieństwie w strugarkach czterostronnych możemy sami dobrać narzędzie. Przede wszystkim w zależności od naszych wymagań czy to obrabianego materiału czy jakości końcowej wyrobu.

Firma Metal World posiada w ofercie kilkanaście typów głowic strugarskich w zależności od maszyny do drewna, gatunku materiału czy prędkości posuwu i prędkości obrotowej wrzecion w obrabiarce.

Poniżej link do pobrania ulotki z kilkoma wybranymi głowicami w wersji na noże strugarskie, nożyki HM, w układzie prostym, spiralnym z mocowaniem zwykłym, na tulejach HYDRO lub jak w maszynach WEINING z mocowaniem HSK POWER LOCK.

 Ulotka do pobrania: Głowice strugarskie do strugarek czterostronnych