Frezy diamentowe do produkcji parkietu

Narzędzia diamentowe znajdują coraz większe zastosowanie w przemyśle meblowym i drzewnym. W chwili obecnej frezy diamentowe czy piły diamentowe są uzywane glównie do obróbki materiałów drewnopochodnych takich jak płyta wiórowa laminowana lub surowa jak rownież MDF.

Dzisiejsze wymagania dotyczące wydajności i obniżeniu kosztów produkcji powodują, że producenci parkietu poszukują nowoczesnych rozwiązań dotyczących narzędzi. W tej sytuacji zmiana narzędzi widiowych na narzędzia diamentowe jest jak najbardziej trafionym wyborem. Oczywiście pojawiają się obawy o zastosowanie narzędzi diamentowych do obróbki drewna ale są to obawy kreowane przez handlowców nie mających doświadczenia w obróbce drewna narzędziami diamentowymi. (frezy diamentowe do płyty wiórowej to nie te same frezy co do obróbki drewna).

Frezy do parkietu diamentowe

Frezy do parkietu diamentowe

Frezy diamentowe do parkietu które dostarczamy do fabryk to całe zestawy na całe linie produkcyjne, które obrabiają parkiet z drewna litego, frezy diamentowe do parkietu trójwarstwowego z drewna krajowego lub egzotycznego,

Zastosowanie odpowiedniego rodzaju diamentu do produkcji frezów do parkietu jak i idealnie dobranie kątów skrawania w danym zestawie gwarantuje to czego potrzebujesz: długą żywotność narzędzi pomiędzy ostrzeniami gwarantując duże przbiegi co za tym idzie niższe koszty produkcji. Oprócz żywotności narzędzi podczas obróbki perfekcyjnie dobrane narzędzia zapewniają jakość obróbki na najwyższym poziomie co skutkuje wyeliminowanie reklamacji spowodowanymi utratą profilu przez wycierające się ostrza narzędzi widiowych a co nie ma miejsca podczas skrawania klepek parkietu frezami diamentowymi.

Frez diamentowy do parkietu

Frez diamentowy do parkietu

Frez diamentowy do parkietu

Podsumowując zastosowanie frezów diamentowych do produkcji parkietu to realne zalety:

  • tańsze koszty produkcji,
  • profesjonalny serwis ostrzenia i wyważania u producenta,
  • eliminacja przestojów maszyny (częste zmiany frezów widiowych)
  • wzrost jakości produkowanego parkietu