Wiertarskie głowice – AIR SYSTEM

Wiertarki wielowrzecionowe do wiercenia otworów w płycie meblowej wyposażone są w wymienne głowice wiertarskie. Elastyczność tego typu rozwiązania polega na szybkiej wymianie głowic wiertarskich w zależności czy chcemy wiercić jeden, dwa, czy inną ilość otworów jak również inne rozstawy wierconych otworów nie koniecznie w typowym module. Do tych wiertarek wielowrzecionowych zastosowaliśmy nowe rozwiązanie AIR SYSTEM.

Głowica wiertarska AIR SYSTEM w wiertarkach wielowrzecionowych.

Głowica wiertarska AIR SYSTEM w wiertarkach wielowrzecionowych.

Podczas wierceń przy dużych prędkościach posuwu zwykłe wiertła nienadążają odprowadzić skrawanych wiórów podczas wiercenia otworów nieprzelotowych. Część z tych wiórów zostaje w wywierconym otworze. Problem nie jest duży dla małej produkcji poniewż wystarczy wysypać wióry z otworu. Niestety podczas dużej produkcji seryjnej staje się to uciążliwe szczególnie podczas pakowania gotowych formatek kiedy to wióry wysypują się do kartonu i na stanowisko pakujące.

Dlatego wspólnie z firmą Metal World stworzyliśmy AIR SYSTEM do eliminacji tego problemu. System ten składa się z:

  • głowicy wiertarskiej z wejściem na sprężone powietrze
  • wiertłami ze specjalnymi kanałami do transportu powietrza

System został tak zaprojektowany aby sprężone powietrze z głowicy wiertarskiej przez wrzecionko napędowe zostało dostarczone do części chwytowej wiertła. Następnie poprzez wiertło dzięki specjalnym otworom sprężone powietrze doprowadzone jest do końca wiertła. Tam powietrze opuszcza wiertło nieprzelotowe i wydmuchuje wióry z otworu podczas wiercenia. Gdy nasze wiertło nieprzelotowe opuszcza wywiercony otwór pozostawiając go wolny od wiórów.

Wiertarska głowica do wiertarki wielowrzecionowej

Wiertarska głowica do wiertarki wielowrzecionowej

Zastosowane wiertła nieprzelotowe do płyty wiórowej wykonane zostały w wesji monolitycznej czyli całe wiertło z węglika spiekanego HM. Dwa kanały wewnątrz wiertła dostarczają potrzebną ilość sprężonego powietrza do oczyszczenia otworu. Na zdjęciu pokazano dwa typy wierteł AIR SYSTEM. Jedno wiertło z korpusem w kształcie spiralnym jak w „typowych” wiertłach – tu zastosowano również łysinkę wiertła która ma ostrze skrawające. Oraz drugi typ wiertła w prostym rowkiem odwiórowującym przeznaczony do transportu powstających wiórów przy wierceniu.

Dwa typy wierteł monolitycznych VHM nieprzelotowych do dwóch różnych materiałów obrabianych.

Wiertła są produkowane jak cały system na zamówienie z dopasowaniem do wiertarki wielowrzecionowej jak również do średnicy i głębokości wierconych otworów.

Wiertła nieprzelotowe AIR SYSTEM do wiertarek wielowrzecionowych

Wiertła nieprzelotowe AIR SYSTEM do wiertarek wielowrzecionowych

To nowoczesne rozwiązanie skierowane jest do fabryk mebli gdzie podnoszenie jakości jest jednym z priorytetów podczas produkcji.

Poniżej film podczas pracy głowicy AIR SYSTEM:

[framed_video column=”full-width”]http://www.youtube.com/watch?v=BXKZsZL83XU[/framed_video]

i film z formatkami po wierceniu:

[framed_video column=”full-width”]http://www.youtube.com/watch?v=I_pKlop-ToY[/framed_video]

Przez |5 Październik, 2013|Głowice wiertarskie|